WydarzeniaZmiana godzin pracy

2024-06-15
Krótko o pracy muzeum w najbliższe dni i kilka uwag porządkowych w związku z piknikiem „Apetyt na Gombrowicza”.

W sobotę, 15 czerwca, muzeum będzie czynne dla zwiedzających od godziny 10.00. Ale zwiedzanie ekspozycji może być nieco utrudnione, w związku z przygotowaniami technicznymi do pikniku artystycznego „Apetyt na Gombrowicza”. Szczególnie dotyczy to części ekspozycji w dużej sali, na parterze – to w niej, o godzinie 17.00 wystawiony zostanie monodram „Druga”.
Potem na scenie w parku wystąpi Artur Andrus, a na zakończenie wieczoru – koncert grupy Sorry Boys. Całe wydarzenie zakończymy ok. 21.30.
W niedzielę, 16 czerwca, muzeum będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

Na „Apetyt na Gombrowicza” przygotowaliśmy ok. 350 miejsc parkingowych. Będą one zlokalizowane tak, jak pokazuje to mapka – czerwone linie oznaczają parkingi. Jeden, duży, będzie zlokalizowany na terenie muzeum. Bardzo prosimy, aby stosowali się Państwo do instrukcji udzielanych przez osoby, które będą kierowały ruchem. Parkować można także wzdłuż całej ulicy Gombrowicza. Trzeci parking udostępni firma Kratki.pl, on także jest zaznaczony na mapce.
W okolicy znajdują się też ogólnodostępne, niezaznaczone na mapie, publiczne miejsca parkingowe. Z każdego z nich dojdą Państwo na teren muzeum w mniej więcej pięć minut.
Dojazd z Radomia do Wsoli zapewni też bezpłatny autobus, który będzie odjeżdżał z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych; kierunek Michałów). Autobus wykona dwa kursy: o godz. 15.40 i 17.40. Powrót po wydarzeniu, ok. godz. 21.00.
Ważna uwaga – wszędzie prosimy ustawiać się tak, aby nie blokować przejazdu innym samochodom. Szczególnie dotyczy to ulicy Gombrowicza, którą będzie kursował autobus.
Do zobaczenia.