2017-01-01
Na początku stycznia, po przerwie spowodowanej remontem siedziby, Muzeum Witolda Gombrowicza wróci do normalnej działalności. Zaprosimy ponownie do zwiedzania naszej ekspozycji, zorganizujemy też ważne wydarzenia. Mamy nadzieję, że przerwa ta była za długa nie tylko dla nas i że znów zobaczymy naszych stałych Przyjaciół oraz pozyskamy wielu nowych. A okazji po temu nie zabraknie.
Przyszłoroczną działalność planujemy tak, by kalendarz wydarzeń wypełnić wartościowymi spotkaniami, ważnymi rozmowami i dobrymi koncertami. Już w drugiej połowie stycznia w Muzeum zagra Julia Marcell: wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, laureatka prestiżowych nagród m.in. PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej Miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Obok własnych piosenek, Marcell komponuje również muzykę dla filmu i teatru, m.in. do scenicznej adaptacji „Kronosu” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, zrealizowanej we wrocławskim Teatrze Polskim. We Wsoli Marcell zagra w duecie z Mandy Ping-Pong.
Na początku lutego porozmawiamy o literaturze - z twórcami, którzy nie tylko piszą książki, ale również je wydają. Naszymi gośćmi będą: Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman – założyciele Wydawnictwa Czarne. Z Andrzejem Stasiukiem rozmawiać będzie Jarosław Klejnocki, historyk literatury, krytyk, dyrektor Muzeum Literatury. Spotkanie z cyklu „Pisarz i Krytyk” odbędzie się w Muzeum Gombrowicza. Dzień później, w gościnnej bibliotece miejskiej, z Moniką Sznajderman o jej książce „Fałszerze pieprzu” porozmawia Tomasz Tyczyński.
Tak przedstawiają się nasze najbliższe plany. Obiecujemy, że dalej będzie równie interesująco.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego