Muzeum Witolda Gombrowicza jak co roku Noc Muzeów zorganizowało... o jedną noc wcześniej. W piątek, trzynastego maja we Wsoli odbył się recital Barbary Wrońskiej - wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Wcześniej z czytelnikami spotkał się Robert Utkowski. Wiersze z jego tomu „Inny stan skupienia” czytał Stanisław Biczysko. Polecamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.
We Wsoli licho nie śpi. Nie spało na pewno w piątek, trzynastego maja. Muzeum Witolda Gombrowicza zaprosiło wtedy na Noc Muzeów. Jak co roku odbyła się ona we Wsoli dzień przed europejską datą. O godzinie 19.00 rozpoczęło się spotkanie z Robertem Utkowskim poświęcone jego najnowszemu tomowi wierszy. Robert Utkowski, dziennikarz, poeta i literaturoznawca debiutował w 1997 roku. Publikował m.in. w „Brulionie", „Kresach", „Kartkach", „Frazie", „Fabulariach". Opublikował kilka książek poetyckich. Najnowsza, „Inny stan skupienia” ukazała się kilka miesięcy temu. Wiersze z tego tomu czytał Stanisław Biczysko, aktor teatralny i filmowy. Stanisław Biczysko debiutował u Krystiana Lupy, szerszej publiczności znany jest z ról m.in. w filmach „Miasto 44”, „Listy do M. 2” czy „U Pana Boga w ogródku”.
O godzinie 20.00 swój recital rozpoczęła Barbara Wrońska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Przez wiele lat współtworzyła zespół Pustki. Wraz z siostrą tworzyła także duet Ballady i Romanse. Utwory tego duetu pojawiły się w nagradzanym filmie „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.
Barbara Wrońska przez wielu krytyków uważana jest za jedną z lepszych polskich autorek tekstów. Jej pierwszy album, płyta „Dom z ognia” (wyd. 2018 r.) był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, zaś Barbara Wrońska była nominowana w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa). We Wsoli wokalistce towarzyszyli Tomasz Kasiukiewicz (instrumenty klawiszowe) oraz Pat Stawiński (bas).
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego