Konferencja organizowana w dniach 20-22 października. Organizatorami konferencji są: Muzeum Witolda Gombrowicza i Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu Wśród zaproszonych gości m.in: Rita Gombrowicz, prof. Jerzy Jarzębski, prof. Aleksander Fiut, Anders Bodegard
Pięć lat temu zainaugurowało swoją działalność Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, będące oddziałem warszawskiego Muzeum Literatury. 10 i 11 października odbyło się uroczyste otwarcie, a 14 października był pierwszym dniem zwiedzania ekspozycji. .
Drugie spotkanie z cyklu „Gombrowicz rusza (w) świat”, którym MWG przypomniało o 75 rocznicy wyjazdu Gombrowicza z Polski oraz 110 rocznicy urodzin pisarza.
„Gombrowicz rusza (w) świat” to muzyczno-literackie wydarzenie, którym Muzeum Witolda Gombrowicza przypomniało o 75. rocznicy wyjazdu Witolda Gombrowicza z Polski, a także 110. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenia odbyło się w zabytkowym pałacu we Wsoli, w którym w latach 20. i 30. ubiegłego wieku mieszkał wraz z żoną Aleksandrą z Pruszaków Jerzy Gombrowicz, starszy brat Witolda. Pisarz przyjeżdżał do majątku brata wielokrotnie, ostatni raz w 1939 r.. Wtedy to we Wsoli odbyła się rozmowa Jerzego i Witolda, po której autor „Ferdydurke” podjął ostateczną decyzję o podróży do Argentyny.
Deszcz i zimno nie przestraszyły w miniony weekend ani artystów, ani organizatorów, ani co najważniejsze publiczności, która przybyła do Muzeum Witolda Gombrowicza na kolejny piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”
Dwie godziny wspaniałej muzyki i literatury, nadkomplet fantastycznej publiczności, tak można podsumować Noc Muzeów we Wsoli
Rozmowę z prozaikiem, scenarzystą i reżyserem filmów dokumentalnych poprowadził Tomasz Tyczyński.
Promocja książki wydanej przez Muzeum Witolda Gombrowicza odbyła się podczas 37 Radomskiej Wiosny Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.
Na spektakl przygotowany przez Jana Nowickiego składają się teksty Bolesława Leśmiana, ks. Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły oraz aktora.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego