Po raz dziewiąty Muzeum Witolda Gombrowicza podziękowało Przyjaciołom, którzy wspierają działalność placówki. To firmy, instytucje i osoby prywatne, dzięki którym możliwe jest organizowanie we Wsoli wielu bezpłatnych wydarzeń kulturalnych. Bez ich pomocy działalność Muzeum byłaby znacznie uboższa. Autorem zdjęć jest Dominik Musiałek.
Elżbieta Adamiak, autorka takich przebojów jak „Jesienna zaduma” czy „Trwaj chwilo trwaj”, wystąpiła w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Koncert zbiegł się z 45-leciem scenicznego debiutu artystki i zgromadził bardzo liczną publiczność. Prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.
Bartosz Kołsut, wirtuoz akordeonu, nagrywał w Muzeum Gombrowicza zdjęcia do wideoklipu promującego jego debiutancką płytę.
Prezentujemy galerię zdjęć ze spektaklu "STRYJEŃSKA. Let's dance, Zofia!" w wykonaniu Doroty Landowskiej. Świetne aktorstwo, doskonały tekst, oparty na bardzo dobrych literacko dziennikach jednej z najważniejszych polskich artystek dwudziestolecie międzywojennego - Zofii Stryjeńskiej. Bardzo dziękujemy za tak liczną obecność.
Ekscytujący koncert PIAZZOLLA ELECTRO TANGO uświetnił otwarcie poszerzonej ekspozycji Muzeum Witolda Gombrowicza. Dwa nowe eksponaty związane z pisarzem to wanna i nocnik (przewrotnie milczące uzupełnienie gombrowiczowskiego Dziennika). Emaliowany nocnik pisarz podarował swojemu argentyńskiemu chrześniakowi, Adrianowi Russovichowi. Na nocniku znajdują się ilustracje wykonane przez Janusza Eichlera nawiązujące do książek Gombrowicza. Gościem specjalnym był Pau Freixa Terradas, gombrowiczolog z Barcelony, który pozyskał dla muzeum ten eksponat. Wanna pochodzi zaś z Villi Alexandrine w Vence na południu Francji, gdzie ostatnie pięć lat życia spędził autor „Ferdydurke” z Ritą Gombrowicz. Oba nowe eksponaty znajdują się w CzyStelni. Autorem projektu graficznego całej ekspozycji (w tym jej rozszerzonej części) jest Adam Orlewicz. Rozbudowę ekspozycji sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. PIAZZOLLA ELECTRO TANGO (Grzegorz Lalek, Marcin Lenarczyk, Marcin Olak, Sebastian Wypych, Mirek Feldgebel) to nowe brzmienie i nowe podejście do tanga. Muzycy wzbogacają muzykę argentyńskiego kompozytora o elektronikę, otwierając tango na improwizację nowego typu. Gorące, czasem zapętlone rytmy, dźwięki płynące od tyłu, w całość – specjalnie dla publiczności MWG – wmontowany głos Gombrowicza. Dziękujemy za obecność, zapraszamy ponownie. Autorem zdjęć w galerii jest Dominik Musiałek.
Prezentujemy galerię zdjęć z wernisażu wystawy obrazów Janiny Blicharskiej-Linar „Portret nieoczywisty”. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”. Wernisaż uświetnili przyjaciele malarki, artyści związani z Teatrem Witkacego w Zakopanem, wśród nich Dorota Ficoń, aktorka Teatru Witkacego oraz Łucja Czarnecka, sopranistka, profesor w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Akompaniował Jerzy Chruściński, zastępca dyrektora Teatru Witkacego, kompozytor muzyki do ponad stu spektakli. Wystawa otwarta została 13 stycznia 2019 (ekspozycję można oglądać do końca stycznia).
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego