Zapraszamy do obejrzenia zapisu V Panelu Gombrowiczowskiego, który odbył się we Wsoli w ubiegłym roku i był częścią międzynarodowej konferencji naukowej: ?Gombrowicz z przodu i z tyłu?, zorganizowanej przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, przy współudziale radomskiego Teatru Powszechnego.
10 listopada 2014 r. minęło pięć lat od inauguracji działalności Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Pierwsze lata tej instytucji, nazwanej przez Ritę Gombrowicz ?odzyskanym domem Witolda Gombrowicza?, podsumowuje Tomasz Tyczyński, kierownik wsolskiego oddziału Muzeum Literatury.
"Apetyt na Gombrowicza" nie osłabł również w 2014 roku: w dniach 13 i 14 czerwca we Wsoli odbyła się kolejna odsłona pikniku artystycznego, organizowanego przez Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z Gminą Jedlińsk. Program imprezy bogaty jak co roku i jak co roku adresowany do szerokiej publiczności: spektakl muzyczny Natalii Sikory, koncerty Natalii Przybysz oraz Piotra Bukartyka, a także monodram Gombrowiczowski przygotowany przez teatr Scena TAM2.
Marek Bieńczyk był gościem Muzeum Witolda Gombrowicza, 27 lutego 2014 roku. Rozmowę z pisarzem poprowadziła Dominika Świtkowska.
Tomik "Abdykacja" to kolejna książka wydana przez Muzeum Witolda Gombrowicza. Rozmowę którą poprowadził Jarosław Klejnocki, poeta, krytyk i dyrektor Muzeum Literatury, opiekun serii "bibuła literacka", w której ukazała się książka Wiśniewskiego poprzedził recital poety na gitarze elektrycznej.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego