Prowadzenie: Dominika Świtkowska.
Projekt „Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania” realizowany był przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w dwóch etapach: pierwszym było wyłonienie grupy lokalnych liderów kultury pochodzących z terenu gminy Jedlińsk, którzy zostali włączeni w organizację NSTP. Drugi etap to poszukiwanie talentów literackich, a także zainspirowanie młodych ludzi do twórczości i kreatywności poprzez udział w ogólnopolskim konkursie literackim.
Stefan Chwin jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego, prozaikiem i eseistą, autorem m.in. takich powieści jak „Krótka historia pewnego żartu”, „Hanemann”, „Esther”, „Panna Ferbelin”, a także „Dziennika dla dorosłych” oraz prac historyczno-literackich: „Literatura a zdrada”, „Samobójstwo jako doświadczenia wyobraźni”.
W programie m.in. spotkanie z Edytą Jungowską i koncert Mirosława Czyżykiewicza.
Rozmowę prowadziła Dominika Świtkowska.
Reżyseria i wykonanie Sławomir Holland, scenariusz S. Holland, Jacek Bursztynowicz.
Monodram. Reżyseria: Maria Kwiecień, wykonanie i tekst: Kinga Kaczor, muzyka (akordeon): Karol Śmiałek.
W programie utwory m.in. Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Wysockiego i Edwarda Stachury.
Liryka, dynamika i ironia – tak można streścić ten niezwykle udany koncert.
Spotkanie z poetami młodego pokolenia: Agnieszką Mirahiną i Szczepanem Kopytem. Prowadzenie: Dominika Świtkowska.
Powtórna wizyta we Wsoli Leny Ledoff, w programie jazzowe impresje wokół dzieł polskich klasyków oraz muzyka filmowa, tym razem francuska i rosyjska.
Trio tworzą: Adam Zarzycki – skrzypce, Piotr Hausenplas – wiolonczela i Ewa Skardowska – fortepian. Artystom towarzyszyła Gabriela Kurylewicz.
Koncert z udziałem Ewy Cybulskiej, Wojciecha Karolaka, Piotra Cieślikowskiego i Arka Skolika.
„Pustki” powstały w sierpniu 1999 roku. Nagrały pięć płyt, a na żywo nie tylko koncertują, ale i grają do spektakli teatralnych
Debata: „Używanie Gombrowicza, czyli co robimy z klasykami?”
Uczestnicy: Jerzy Sosnowski – pisarz, historyk i krytyk literatury, dziennikarz radiowej „Trójki”, publicysta, felietonista miesięcznika „Więź”; dr Krzysztof Kopczyński – historyk literatury z Zakładu Retoryki i Mediów Instytutu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, producent filmowy specjalizujący się w filmach dokumentalnych o tematyce kulturalnej i społecznej.
Wschodząca gwiazda polskiego rocka w Muzeum Gombrowicza.
Robert Grudzień z chopinowskim recitalem fortepianowym wystąpił w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko.
Spektakl Anny Chodakowskiej.
Piknik artystyczny współorganizowany przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Fundację Wsola-Pomost.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego