Cykl POWRÓT GOMBROWICZA, przypominający o 50. rocznicy powrotu pisarza do Europy, rozpoczęliśmy prezentacją listów Witolda Gombrowicza do Juana Carlosa Gomeza, jednego z najbliższych argentyńskich przyjaciół Gombrowicza.
Koncert fortepianowy Janusza Bieleckiego i wiersze Joanny Bąk stanowiły klasyczną część naszego świętowania z okazji Dnia Kobiet.
Koncertem zespołu MARYNA C. świętowaliśmy w Muzeum Witolda Gombrowicza Dzień Kobiet. W tym roku świętowanie podzieliliśmy na dwie części: alternatywną i klasyczną. MARYNA C. to alternatywa szczególna.
Monodramem przygotowanym (adaptacja, reżyseria i wykonanie) przez Henryka Jóźwiaka chcieliśmy zadać ważne pytanie i przypomnieć o równie ważnej rocznicy.
Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński Trio. Wybitna artystka jazzowa, według amerykańskich krytyków jedna z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej.
Czy z Janem Nowickim można nie rozmawiać o kobietach? Pewnie można, ale czy warto?
Zespół tworzą: Jacek Serczyk – gitara, Tomasz Kobiela – gitara oraz Michał Rapka – kontrabas.
Reżyseria: Agata Biziuk, scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek, muzyka: Mateusz Czarnowski.
III Panel Gombrowiczowski odbył się w dniach 19-25 października 2012 r.
Michał Rusinek jest literaturoznawcą, pisarzem, tłumaczem, a także wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Spotkanie prowadziła Dominika Świtkowska.
Tego gościa MWG przedstawiać nie trzeba - jest nie tylko znanym, ale i wybitnym aktorem scen polskich i francuskich, reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.
Kolejna edycja dwudniowego plenerowego pikniku organizowanego przez MWG i Gminę Jedlińsk.
Spotkanie literackie z Marcinem Sendeckim, autorem jedenastu książek poetyckich, z których trzy nominowane były do Nagrody Poetyckiej Silesius.
W programie m.in. koncert Mariusza Lubomskiego i spotkanie z Adamem Ferencym.
MWG, jako współorganizator „35 Radomskiej Wiosny Literackiej” zaprosiło na promocję książki „Buntownik. Cyklista. Kosmopolak. O Andrzeju Bobkowskim i jego twórczości” z udziałem Jarosława Klejnockiego i Andrzeja Kowalczyka.
Aktorka filmowa i teatralna, która na scenie króluje od przeszło 50 lat, a dla milionów Polaków jest Barbarą Mostowiak z serialu „M jak Miłość” .
Artystka jest laureatką XIV edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.
W Muzeum Gombrowicza gościł autor „Pióropusza” nagrodzonego Nike 2011. Z pisarzem rozmawiał Tomasz Tyczyński.
Krakowski zespół z licznymi sukcesami oraz nagrodami: Grand Prix na Jazz Hoeilaart w Belgii oraz Grand Prix na Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze.
Cykl spotkań w Muzeum Witolda Gombrowicza zainaugurowała rozmowa ze znanym aktorem Krzysztofem Globiszem.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego