Liryka, dynamika i ironia – tak można streścić ten niezwykle udany koncert.
Spotkanie z poetami młodego pokolenia: Agnieszką Mirahiną i Szczepanem Kopytem. Prowadzenie: Dominika Świtkowska.
Powtórna wizyta we Wsoli Leny Ledoff, w programie jazzowe impresje wokół dzieł polskich klasyków oraz muzyka filmowa, tym razem francuska i rosyjska.
Trio tworzą: Adam Zarzycki – skrzypce, Piotr Hausenplas – wiolonczela i Ewa Skardowska – fortepian. Artystom towarzyszyła Gabriela Kurylewicz.
Koncert z udziałem Ewy Cybulskiej, Wojciecha Karolaka, Piotra Cieślikowskiego i Arka Skolika.
„Pustki” powstały w sierpniu 1999 roku. Nagrały pięć płyt, a na żywo nie tylko koncertują, ale i grają do spektakli teatralnych
Debata: „Używanie Gombrowicza, czyli co robimy z klasykami?”
Uczestnicy: Jerzy Sosnowski – pisarz, historyk i krytyk literatury, dziennikarz radiowej „Trójki”, publicysta, felietonista miesięcznika „Więź”; dr Krzysztof Kopczyński – historyk literatury z Zakładu Retoryki i Mediów Instytutu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, producent filmowy specjalizujący się w filmach dokumentalnych o tematyce kulturalnej i społecznej.
Wschodząca gwiazda polskiego rocka w Muzeum Gombrowicza.
Robert Grudzień z chopinowskim recitalem fortepianowym wystąpił w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko.
Spektakl Anny Chodakowskiej.
Piknik artystyczny współorganizowany przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Fundację Wsola-Pomost.
Adrian Szary, poeta, nauczyciel języka polskiego zaprezentował dzieciom swoje wiersze oraz bajki z cyklu „Szarówki, czyli bajki do czytania o zmierzchu”.
O wolności w internecie, społeczeństwie informacyjnym, prawach autorskich i debacie publicznej w kontekście praw obywatelskich – z Jarosławem Lipszycem rozmawiała Dominika Świtkowska.
W programie: „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” W. Gombrowicza według pomysłu Jana Bończy-Szabłowskiego, reżyseria: Asja Łamtiugina.
Spierali się: krytyczny rusofil – prof. Andrzej de Lazari, rusycysta z Uniwersytetu Łódzkiego, oraz rusofob z rozsądku – Bartłomiej Sienkiewicz, współzałożyciel i wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.
Spektakl poetycko-muzyczny na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta.
Inauguracja cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”, prezentującego twórców związanych z najbliższym otoczeniem MWG, czyli z regionem radomskim.
Koncert romansów rosyjskich.
Liderowi towarzyszyli Cezary Konrad, przez kilkanaście lat uznawany przez czytelników miesięcznika Jazz Forum za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego oraz Paweł Pańta, kontrabasista koncertujący z wieloma gwiazdami jazzu.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego