Reżyseria Michał Klubiński.
„Chyba już można” - koncert Andrzeja Poniedzielskiego. W programie oczywiście nie tylko wiersze i piosenki, ale też opowieści i żartobliwe komentarze.
Promocja tomu poetyckiego i inauguracja serii wydawniczej Muzeum Witolda Gombrowicza „Bibuła Literacka”.
Tę i inne bardzo znane piosenki oraz jazzowe standardy wykonało trio jazzowe w składzie: Iza Zając – wokal, Jarosław Małys – fortepian, Paweł Puszczało – kontrabas.
Pięćdziesiąt trzy listy Witolda Gombrowicza wzbogaciły zbiory Muzeum Witolda Gombrowicza. Ponad rok trwały negocjacje z adresatem korespondencji, przyjacielem Gombrowicza Juanem Carlosem Gómezem. Była to bodaj trzecia próba zakupu tych cennych dokumentów kultury polskiej, tym razem zakończona powodzeniem.
Magda Umer w towarzystwie znanych muzyków wykonała utwory ze swojej najnowszej płyty „Noce i sny”.
Uczestnikami kolejnego Panelu byli obok Rity Gombrowicz wybitni tłumacze: Danuta Borchardt (USA), Bożena Zaboklicka (Hiszpania), Olaf Kühl (Niemcy), Lajos Palfalvi (Węgry), Anders Bodegård (Szwecja) oraz Marta Jordan i Jerzy Jarniewicz.
Z pisarką o zakorzenieniu i podróży, o roli prowincji (peryferii) w życiu i twórczości, prowincji nie tylko geograficznych, ale również peryferii kultur, życia intelektualnego i artystycznego, a także „prowincji magicznych”, które pojawiają się w jej twórczości rozmawiał Tomasz Tyczyński.
Malarz, przyjaciel Witolda Gombrowicza, autor książki „Gombrowicz w Vence” spotkał się w MWG z publicznością oraz przekazał naszemu Muzeum sześć obrazów, które przez pewien czas wisiały w mieszkaniu Gombrowiczów w Vence. Cykl obrazów nosi tytuł „Motywy z Vence”.
Koncert orkiestry kameralnej Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza.
Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w obchodach Czerwca ’76 w Radomiu. Wizytę rozpoczął jednak od naszego muzeum. „Chciałem być w Radomiu w miejscach, które związane są z walką o wolność, ale także w takich miejscach, w których dobrze, mądrze i skutecznie zagospodarowuje się ciężko wywalczoną polską wolność” – cytowała prezydenta PAP.
Kolejna edycja dwudniowego pikniku artystycznego.
Prowadzenie: Dominika Świtkowska.
Projekt „Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania” realizowany był przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w dwóch etapach: pierwszym było wyłonienie grupy lokalnych liderów kultury pochodzących z terenu gminy Jedlińsk, którzy zostali włączeni w organizację NSTP. Drugi etap to poszukiwanie talentów literackich, a także zainspirowanie młodych ludzi do twórczości i kreatywności poprzez udział w ogólnopolskim konkursie literackim.
Stefan Chwin jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego, prozaikiem i eseistą, autorem m.in. takich powieści jak „Krótka historia pewnego żartu”, „Hanemann”, „Esther”, „Panna Ferbelin”, a także „Dziennika dla dorosłych” oraz prac historyczno-literackich: „Literatura a zdrada”, „Samobójstwo jako doświadczenia wyobraźni”.
W programie m.in. spotkanie z Edytą Jungowską i koncert Mirosława Czyżykiewicza.
Rozmowę prowadziła Dominika Świtkowska.
Reżyseria i wykonanie Sławomir Holland, scenariusz S. Holland, Jacek Bursztynowicz.
Monodram. Reżyseria: Maria Kwiecień, wykonanie i tekst: Kinga Kaczor, muzyka (akordeon): Karol Śmiałek.
W programie utwory m.in. Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Wysockiego i Edwarda Stachury.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego