Rita Gombrowicz przyjedzie do Radomia i Wsoli na zaproszenie Prezydenta Miasta Radomia oraz Muzeum Witolda Gombrowicza. Będzie honorowym gościem wydarzeń towarzyszących inauguracji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, podczas których Prezydent Radomia wręczy powołania Kapitule Nagrody. Muzeum Gombrowicza współuczestniczy w organizacji Nagrody.
Od soboty, 5 września będzie można zwiedzać ekspozycję w Muzeum Witolda Gombrowicza. Z okazji ponownego otwarcia zapraszamy też na plenerowy recital Andrzeja Poniedzielskiego, który odbędzie się w piątek, 4 września o godzinie 18.30. Wstęp wolny!
Urodzony przed 111 laty. Klasyk pokryty patyną? Dostojny obiekt muzealny? Szacowny temat naukowych dysertacji? Czy też wymykający się interpretatorom wieczny debiutant i prowokator?
Wszystko wskazuje na to, że na początku września otworzymy ponownie ekspozycję w Muzeum Witolda Gombrowicza. Bardzo się cieszymy z optymistycznych wieści i zamierzamy uczcić ten fakt wyjątkowym recitalem Andrzeja Poniedzielskiego. Artysta wystąpi we Wsoli już w najbliższy piątek, 4 września. Jeśli pogoda pozwoli, spotkanie odbędzie się w plenerze.
Nie czterdzieści, jak wstępnie szacowaliśmy, a blisko siedemdziesiąt drzew zniszczyła trąba powietrzna, która przeszła w niedzielę, 19 lipca przez Wsolę. Trwa szacowanie strat, po którym przystąpimy do sprzątania parku.
W sobotę, 11 lipca ekspozycja będzie czynna w godzinach 10.00-13.00.
Planowany na czerwiec koncert Andrzeja Poniedzielskiego odbędzie się jesienią.
W najbliższy piątek, 5 czerwca ekspozycja będzie nieczynna, zapraszamy w sobotę i niedzielę (6-7 czerwca) w godzinach 10-17.
Do zrujnowanych zakładów przemysłowych Witulin, które miały zapewnić utrzymanie Witoldowi Gombrowiczowi, wróciło życie. Od kilku dni działa tam elektrownia wodna.
Jakub Pawlak i jego zespół. Znaleźć swoją formę - taki jest cel tego niezwykle dynamicznego i energetycznego eksperymentu artystycznego, świetnie łączącego ważne słowa z oryginalnymi brzmieniami. Duża przyszłość przed nimi, choć niekoniecznie komercyjna.
W piątek, 15 maja ekspozycja czynna będzie od godziny 10.00 do 15.00, potem zapraszamy na koncert o godzinie 19.00. W sobotę ekspozycja nieczynna w ciągu dnia, zapraszamy na wydarzenia od godziny 16.00 do 23.00. W niedzielę, 17 maja ekspozycja nieczynna.
Tak nazywa się wydarzenie, na które Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza 15 i 16 maja. W tym roku będzie inaczej niż zwykle: z powodu planowanej renowacji siedziby MWG w jedno wydarzenie połączone zostały dwie tradycyjne imprezy – Noc Muzeów i Apetyt na Gombrowicza.
Piąte już spotkanie przyjaciół Muzeum Witolda Gombrowicza odbyło się w ubiegłym tygodniu. Darczyńcy i dobrodzieje muzeum przyjechali do Wsoli, by odebrać statuetki autorstwa Jerzego Dobrzańskiego i inne pamiątkowe wyróżnienia, nawiązujące do jednej z Gombrowiczowskich pasji – szachów.
Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji w sobotę, 2 maja. Jednocześnie informujemy, że 1 i 3 maja muzeum będzie nieczynne.
Renaud Gombrowicz odwiedził w ubiegłym tygodniu Muzeum Witolda Gombrowicza. Renaud to syn Józefa Gombrowicza, bratanka Witolda. Wraz z rodziną przyjechał do Polski, by zobaczyć miejsca związane z jego przodkami.
Z powodów organizacyjnych w piątek, 24 kwietnia ekspozycja będzie czynna do godziny 13, a w sobotę, 25 kwietnia będzie nieczynna. Zapraszamy natomiast na koncert "Joanna Kucharczyk Quartet" w sobotę o godzinie 17
Młodzi, utalentowani, wrażliwi i już doceniani - „Joanna Kucharczyk Quartet” zagrają we Wsoli w sobotnie popołudnie. W Muzeum Witolda Gombrowicza artyści wykonają piosenki ze swojej płyty „More”, a repertuar wzbogacą utworami Przybory i Wasowskiego. Na koncert zapraszamy więc nie tylko miłośników jazzu.
Jak długo można oglądać okulary Gombrowicza? A trzy pary okularów? Ile czasu można o nich rozmawiać? W Dniu Wolnej Sztuki poświęćmy im jedną godzinę i zastanowimy się nad paradoksem spojrzenia.
We środę 8 kwietnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń towarzyszących premierze „Operetki”, przygotowanej przez Warszawską Operę Kameralną. Warszawski spektakl to adaptacja dramatu Witolda Gombrowicza, a „Operetce” przełożonej na formę off-opery towarzyszyć będą debaty i wystawa. Muzeum Witolda Gombrowicza jest partnerem tego wydarzenia.
Pomimo niesprzyjającej aury, od 1 kwietnia Muzeum Gombrowicza przechodzi na letni czas pracy.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego