Wybitne teksty i dobra muzyka – według takiej zasady Muzeum Witolda Gombrowicza tworzy swój repertuar koncertowy.
Młodzi, utalentowani i nagradzani artyści, tworzący duet BARDO, zaprezentowali w Muzeum Witolda Gombrowicza autorski projekt muzyczny.
W naszej zakładce Czytelnia umieszczamy kolejną pozycję.
Odświeżyliśmy tablice informacyjne o naszym Muzeum. Teraz świecą w nocy. Kupiliśmy też nowoczesny system audio przewodników. Z jego wykorzystaniem trzeba jeszcze niestety poczekać.
Świąt odświętnych, Roku do siego oraz marzeń i ich spełnienia życzą Tomasz Tyczyński i jego współpracownicy z Muzeum Witolda Gombrowicza
To był „jazz ze znakiem jakości”. Tak o Agnieszce Hekiert powiedział Marek Niedźwiecki. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów wystąpiła we Wsoli w niedzielę, 10 grudnia.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii ze spotkania z Klementyną Suchanow, autorką wydanej niedawno biografii Witolda Gombrowicza.
„Drogi Panie Józefie, moc czasu straciłem na szukanie Pana listów, które zapodziały się w czeluściach moich niezliczonych teczek. Ale oto są, proszę je przejrzeć i powiedzieć czy zgodziłby się Pan na ogłoszenie wszystkich trzech w l’Herne. Ja myślę, że to nawet lepsze niż ewentualny artykuł, bo bardziej żywe” – pisał Gombrowicz w liście do Czapskiego.
Sezon zimowy nie oznacza, że zapadamy w zimowy sen! Zapraszamy zwiedzających: od wtorku do piątku i w niedziele w godzinach 10.00 - 17.00.
Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę 8 października zaprasza na ważne wydarzenie: kilka dni po kolejnej rocznicy kapitulacji Powstania Warszawskiego Maja Komorowska przeczyta we Wsoli fragmenty „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, jednego z najważniejszych poetów i prozaików polskich XX wieku.
Dyrektor Muzeum Literatury ogłasza nabór na stanowisko specjalista do spraw edukacji i promocji w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Na oferty czekamy do 2 października 2017 r.
Wstęga przecięta, Villa Alexandrine i Espace Gombrowcz oficjalnie otwarte!
Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza dla Anny Cieplak za książkę "Ma być czysto"! Kapitułą przyznała nagrodę za świetną znajomość środowiska "gimbazy" oraz empatię dla młodych ludzi, opowiedziane w dobrej, realistycznej prozie.
Niedziela, 10 września to ostatni dzień festiwalu „Opętani Literaturą”. Tego dnia kapituła spotka się i wybierze laureata Nagrody, którego nazwisko zostanie ogłoszone podczas Gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Uroczystość uświetni koncert Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski”.
Zmienione godziny zwiedzania Muzeum Witolda Gombrowicza: 9 września (sobota) ekspozycja nieczynna z powodu realizacji nagrania sceny do spektaklu Teatru Telewizji;
W pierwszych dniach września rozpoczyna się festiwal „Opętani Literaturą”, towarzyszący drugiej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w Radomiu oraz w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. 10 września podczas Gali Nagrody kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Jarzębskiego ogłosi nazwisko laureata.
Dłuższa i bogatsza – taka będzie druga edycja festiwalu OPĘTANI LITERATURĄ. Odbywający się w Radomiu i Wsoli festiwal rozpocznie się 2 września, a zakończy 10 września, oczywiście wręczeniem Nagrody im. Witolda Gombrowicza. Co w programie współorganizowanego przez Prezydenta Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza wydarzenia?
W sobotę, 9 września zapraszamy na dwa wydarzenia: o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbędzie się dyskusja "Literatura bez kobiet?" moderowana przez Annę Kałużę. W rozmowie uczestniczyć będą: Justyna Sobolewska, Anna Spólna i Jerzy Jarzębski.
Kolejnym wydarzeniem w ramach festiwalu "Opętani Literaturą" jest wykład prof. Jacka Leociaka " Czy słowa zabijają? Dyskursy ludobójcze wobec ludobójczej praktyki".
Zapraszamy na przegląd filmowych adaptacji literatury do kina MCSW "Elektrownia". Pierwszy film, zatytułowany "Mężczyzna imieniem Ove" wyświetlany będzie już 4 września o 18.15. Projekcję poprzedzi krótki wstęp prof. Józefa Olejniczaka o związkach literatury i filmu.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego