Minął rok od otwarcia przestrzeni muzealnej poświęconej Witoldowi Gombrowiczowi w Vence we Francji.
Laureatem nagrody za debiut prozatorski im. Witolda Gombrowicza w roku 2017 został Marcin Wicha za książkę pt. "Rzeczy, których nie wyrzuciłem".
Przedstawiamy program festiwalu Opętani Literaturą, który tradycyjnie towarzyszy kolejnym edycjom Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, przyznawanej przez Prezydenta Radomia. Organizatorami festiwalu i nagrody są Samorząd Radomia oraz Muzeum Witolda Gombrowicza.
SWOI OBCY – tak zatytułowany był trzeci festiwal Opętani Literaturą, towarzyszący ogłoszeniu tegorocznego laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Nagrodę i festiwal, który trwał od 1 do 9 września, współorganizują Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza. Wydarzeniu patronuje Rita Gombrowicz.
W tym roku w Radomiu i Wsoli spotkać będzie można między innymi Ritę Gombrowicz, Zbigniewa Mikołejko, Adama Lipszyca, Annę Cieplak, Wiktora Zborowskiego, Irenę Jun, Mariusza Bonaszewskiego, Marcina Przybylskiego, Hannę Banaszak, Dorotę Miśkiewicz, Marka Napiórkowskiego, Lecha Janerkę oraz pisarzy nominowanych w tym roku do Nagrody i kapitułę, która spośród nich wybierze laureata.
W piątek, 6. lipca, we Wsoli wystąpił Gerard Edery, pieśniarz inspirujący się folklorem z różnych stron świata, gitarzysta, kompozytor, znawca muzyki etnicznej i filmowej.
Pierwszy semestr spotkań literackich dla dzieci za nami. Wszystkim uczestnikom należą się dyplomy i podziękowania.
W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. ekspozycja nieczynna z powodu przygotowań do „Apetytu na Gombrowicza”. Zapraszamy na piknik artystyczny od godziny 16.30.
Zespół Mikromusic zagrał ponownie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Tym razem dla nikogo nie zabrakło miejsc. Na plenerowej scenie wystąpiła także Joanna Trzepiecińska, a w pałacu oglądaliśmy monodram Sebastiana Cybulskiego.
Czyli stary i nowy dizajn
We wtorek, 12 czerwca Muzeum Witolda Gombrowicza będzie nieczynne, zwiedzających zapraszamy w poniedziałek, 11 czerwca, w godzinach: 10.00-16.00.
W naszym muzeum wszystko wolno.
Gombrowicz w Paryżu: od anonimowego studenta do uznanego pisarza
Rozpoczęliśmy od fragmentów Dziennika Witolda Gombrowicza, które przeczytał Michał Węgrzyński. Potem zagrała Hańba!
Nic strasznego.
O książkach tego wydawnictwa można opowiadać długo. Są oryginalne, śmieszne, wzruszające, piękne.
Artystka zaśpiewała utwory ze swojej płyty Back To The Garden - autorskie interpretacje piosenek Joni Mitchell. Towarzyszyli jej: Tomasz Krawczyk – gitara, Andrzej Święs – kontrabas.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego