Przed nami długi, majowy weekend!
Pitol wydaje się tłumaczem o słuchu doskonałym.
Zapraszamy uczniów i maturzystów na bezpłatne, indywidualne konsultacje rozszerzające wiedzę o literaturze współczesnej.
Spotkania literackie
Dzień jest coraz dłuższy. W okresie wiosenno-letnim zmieniamy godziny pracy Muzeum Witolda Gombrowicza.
Monodram w wykonaniu Adama Patera „Jestem swoją własną żoną” to historia berlińskiego kolekcjonera antyków i celebryty – transpłciowej Charlotte von Mahlsdorf, opowieść o dzielności i trwaniu wbrew ideologicznej opresji.
Jak myśleć i pisać o współczesnej kulturze, żeby nie znudzić siebie i czytelników - zastanawiały się w Muzeum Witolda Gombrowicza Dorota Masłowska i Zofia Król. To było kolejne spotkanie z cyklu „Pisarz i Krytyk”.
Śpiewają zawsze o czymś i to ważnym, choć nieraz ironicznie, przewrotnie.
Drugie spotkanie literackie dla najmłodszych czytelników już za nami.
Minął termin zgłaszania kandydatur do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.
Spotkaniem z animatorami z wydawnictwa ZAKAMARKI otworzyliśmy cykl wydarzeń literackich dla dzieci organizowanych w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.
Muzeum Gombrowicza w grze
Wybitne teksty i dobra muzyka – według takiej zasady Muzeum Witolda Gombrowicza tworzy swój repertuar koncertowy.
Młodzi, utalentowani i nagradzani artyści, tworzący duet BARDO, zaprezentowali w Muzeum Witolda Gombrowicza autorski projekt muzyczny.
W naszej zakładce Czytelnia umieszczamy kolejną pozycję.
Odświeżyliśmy tablice informacyjne o naszym Muzeum. Teraz świecą w nocy. Kupiliśmy też nowoczesny system audio przewodników. Z jego wykorzystaniem trzeba jeszcze niestety poczekać.
Świąt odświętnych, Roku do siego oraz marzeń i ich spełnienia życzą Tomasz Tyczyński i jego współpracownicy z Muzeum Witolda Gombrowicza
To był „jazz ze znakiem jakości”. Tak o Agnieszce Hekiert powiedział Marek Niedźwiecki. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów wystąpiła we Wsoli w niedzielę, 10 grudnia.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii ze spotkania z Klementyną Suchanow, autorką wydanej niedawno biografii Witolda Gombrowicza.
„Drogi Panie Józefie, moc czasu straciłem na szukanie Pana listów, które zapodziały się w czeluściach moich niezliczonych teczek. Ale oto są, proszę je przejrzeć i powiedzieć czy zgodziłby się Pan na ogłoszenie wszystkich trzech w l’Herne. Ja myślę, że to nawet lepsze niż ewentualny artykuł, bo bardziej żywe” – pisał Gombrowicz w liście do Czapskiego.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego